Legalność bukmachera

Legalność bukmachera

Na chwilę obecną jedynie kilkanaście firm na odpowiednie zezwolenie Ministra Finansów na prowadzenie i organizowanie zakładów wzajemnych. Dużo więcej jest przedsiębiorstw, które robią to nielegalnie. Nielegalni bukmacherzy kuszą klientów lepszymi kursami, promocjami, czy brakiem podatków. Jest to jednak pozorna oszczędność. 

Obowiązujące przepisy mogą jednak wprowadzić obywatela w błąd. Doskonale widać to na przykładzie firmy BetClic, która otrzymała stosowne pozwolenie na organizowanie zakładów wzajemnych przez sieć Internet, jednak tylko na konkretną domenę.

Legalność bukmachera a adres WWW

Jak donosi serwis Legalny Bukmacher, firma BetClic 26 września 2018 roku uzyskała licencję na organizowanie i prowadzenie zakładów wzajemnych przez sieć Internet. Zawieranie zakładów na legalnie działającej platformie niesie za sobą szereg korzyści. Nie dość, że nie musimy martwić się od odpowiedzialność prawną (o tym za chwilę), to aktualne przepisy wymagają, aby regularnie sprawdzać wypłacalność przedsiębiorstwa. Rodzi to swego rodzaju pewność, że bukmacher, u którego gramy, raczej na pewno nie jest niewypłacalny. Pomimo tego, pochopne korzystanie z serwisu WWW bukmachera może być dla gracza niebezpieczne. I nie chodzi tutaj wcale o cyberprzestępców, a o prawo.

Zaledwie 10 firm na polskim rynku posiada zezwolenie na organizację zakładów wzajemnych przez internet. Co grozi za grę u nielegalnego bukmachera? Źródło:Bezprawnik.pl

Ustawa o grach hazardowych w artykule 36 pkt 8a przewiduje niezbędne elementy, które musi zawierać wniosek o wydanie licencji na prowadzenie zakładów wzajemnych przez sieć Internet.

w przypadku zakładów wzajemnych urządzanych przez sieć Internet:
a) adres i dokumentację techniczną strony internetowej, która będzie wykorzystywana do urządzania zakładów,
b) projektowane zasady weryfikacji ukończenia 18 roku życia przez uczestników zakładów,
c) ekspertyzę dowodów udziału w zakładach potwierdzającą ich zabezpieczenie przed ingerencją osób nieuprawnionych i możliwość weryfikacji ich autentyczności,
d) zasady przechowywania i ewidencjonowania kapitału zakładu;

Pozytywne rozpatrzenie wniosku i wydanie licencji oznacza pozwolenie na prowadzenie wspomnianej działalności pod konkretnym adresem strony internetowej. Źródłowy portal wskazuje, że przedmiotowy bukmacher oferuje swoje usługi pod różnymi adresami. Najprawdopodobniej strona w domenie *.pl została wskazana we wniosku o przyznanie licencji i tym samym korzystanie z tej samej strony, jednak pod innym adresem, może – w myśl prawa – oznaczać grę u nielicencjonowanego bukmachera.

Legalni bukmacherzy w Polsce

Obecnie, według serwisu Legalny Bukmacher, na polskim rynku funkcjonuje tylko kilkanaście firm, które oferują zakłady wzajemne legalnie. W nawiasie obok nazwy podano sygnaturę licencji wydanej przez Ministra Finansów, stanowiącej warunek konieczny, aby taką działalność prowadzić.

Czytaj więcej na stronie bezprawnik.pl

Legalność bukmachera
4 (80%) 9 vote[s]