Dariusz Szpakowski dołączy do grona ambasadorów?

Dariusz Szpakowski dołączy do grona ambasadorów?

Dariusz Szpakowski dołączy do Mateusza Borka, Michała Pola i Tomasza Smokowskiego jako ambasador ETOTO?

Mateusz Borek w programie OnetSport „Misja Futbol” w żartobliwym tonie zachęcał legendarnego komentatora Dariusza Szpakowskiego, aby ten dołączył do projektu ETOTO.


W programie Misja Futbol uczestniczyli także Michał Pol i Tomasz Smokowski, którzy wraz z Mateuszem Borkiem są ambasadorami firmy ETOTO Zakłady Bukmacherskie

Mateusz Borek do Dariusza Szpakowskiego:

Chciałem Ci powiedzieć, że tęskimy za Tobą w ETOTO.
Muszą się tam zmienić władze w tych swoich biurach propagandy czy reklamy, żeby Ci pozwolili uczestniczyć z nami w tym projekcie.
Bo szykują się naprawdę ciekawe rzeczy dla kibiców i jesienią i wiosną

Całą rozmowę zobaczysz na dołączonym wideo poniżej:

Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport wyznał niedawno w wywiadzie, że w Polsce jest czterech komentatorów, którzy są w stanie wytrzymać presję i komentować na żywo wielkie wydarzenie, jakim bez wątpienia są mecze na mundialu. Są to Dariusz Szpakowski, Mateusz Borek, Maciej Iwański i Jacek Laskowski. Borek pracuje w Polsat Sport, reszta jest pracownikami TVP.

Problem w tym, że Dariusz Szpakowski być może zaraz po zakończeniu mundialu odejdzie na zasłużoną emeryturę. – Jestem przekonany, że jak wielcy sportowcy będzie chciał zakończyć karierę na samym szczycie, zamiast się rozdrabniać. Nastąpi to raczej prędzej niż później – wyznał Szkolnikowski w rozmowie ze sport.tvp.pl. Pojawia się pytanie – kto go zastąpi? Szkolnikowski przyznał, że TVP prowadziło rozmowy z Tomaszem Smokowskim. Ten odszedł niedawno z Canal+, ale na razie nie może podjąć pracy dla TVP, bo obowiązuje go wciąż zakaz pracy dla konkurencji.

Dariusz Szpakowski (ur. 15 maja 1951 w Warszawie) – polski komentator i dziennikarz sportowy. Od 1976 za pośrednictwem radia, a później telewizji relacjonuje wydarzenia sportowe, przede wszystkim piłkarskie, w tym igrzyska olimpijskie, mistrzostwa świata, mistrzostwa Europy i Ligę Mistrzów. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski[1].

W latach 1978–2018 skomentował ponad sto meczów w ramach jedenastu turniejów finałowych piłkarskich mistrzostw świata[2]; w latach 1980–2016 relacjonował też spotkania dziewięciu turniejów finałowych piłkarskich mistrzostw Europy (oprócz Euro 2008), a w latach 1980–2018 wydarzenia z szesnastu igrzysk olimpijskich (łącznie letnich i zimowych)