Alfie Davis wyrzuca puchar KSW 45 do toalety

Alfie Davis wyrzuca puchar KSW 45 do toalety

Podczas walki otwierającej galę KSW 45 Alfie Davis przegrał po trzech rundach z Leszkiem Krakowskim po niejednogłośnej decyzji sędziów (sędziowie punktowali kolejno 29-28, 28-29, 29-27 dla Krakowskiego).  Davis i jego sztab nie są zadowoleni z werdyktu, co wyrazili w dość osobliwy sposób, wrzucając puchar za drugie miejsce do toalety. Zamieścili także zdjęcie pisemnym protestem na Instagramie oraz zapewniając, że nie chcą mieć nic wspólnego z organizacją KSW

Zdjęcie: Instagram/shootfightersofficial

Mieliśmy ten honor walczyć na wielu galach na całym świecie, od Pride do UFC i we wszystkich organizacjach pomiędzy. Kładliśmy nasze życia na szali, nasze serca i dusze wkładaliśmy do każdej walki. Nikt nie ma pretensji gdy przegra z lepszym człowiekiem, ale bycie oszukanym przez skorumpowanych/inkompetentnych sędziów ksw, to jakiś żart. Właściciel Martin Lewandowski powiedział Alfie Davisowi, że wygrał walkę i patrząc na karty punktów zorientował się, że dwóch polskich sędziów podmieniło karty. Prawdziwy wstyd dla polskiego mma. Pierwszy raz od 20 lat poczuliśmy potrzebę publicznego skomentowania werdyktu sędziowskiego. Nigdy już nie będziemy pracować z organizacją KSW.

 

 

 

W pozostałych walkach między innymi: Damian Janikowski przegrał Michałem Materlą, Paweł „Popek” Mikołajuw przegrał na Wembley z Erko Jun, Philip de Fries wygrał z Karolem Bedorfem, natomiast walka Akopa Szostaka z Jamie Sloane została przerwana po akcji, w której Akop wsadził Sloanowi palec w oko.